COMPMaster & F3Site 2011

Powrót do korzeni

Trwają pracę nad przełomowym wydaniem w pełni darmowego systemu F3Site 2016. Założenia projektu pozostaną takie same. Postawiono na poszerzenie oferowanej funkcjonalności przy zapewnieniu maksymalnej wydajności i niewielkiej ilości kodu.

Bezpieczeństwo
F3Site 2016 będzie zawierał dodatkowe zabezpieczenia przed popularnymi atakami hakerskimi, a także mechanizmy zwiększające poufność danych.

System szablonów
W wersji 2009 rozdzielono warstwę logiczną od prezentacyjnej. Stworzono nowy system szablonów w celu wyeliminowania kodu PHP z plików .html. Wadą takiego rozwiązania jest złożoność skórek. Użytkownicy poprzednich wersji systemu wnosili o powrót do dawnego kształtu złożonego tylko z kilku plików. F3Site 2016 zaoferuje kompromis. Zniknie podział na lewy i prawy panel. Szablon sam zadecyduje o ilości bloków. Ulegnie zmianie składnia. System umożliwi tworzenie i osadzanie niezależnych komponentów.

Jeden panel administracyjny
Zniknie podział na panel redaktora i administratora. Zostanie opracowany nowy intuicyjny interfejs ułatwiający odnalezienie odpowiedniego modułu.

Ulepszone zarządzanie treścią
F3Site 2016 umożliwi stworzenie własnych typów zawartości. Istniejące typy zostaną rozszerzone i wyspecjalizowane. Długi artykuł? Galeria 1000 zdjęć? Nawigacja po nich stanie się jeszcze łatwiejsza.

Strona główna
Powstanie specjalny moduł strony głównej.

Tablety, telefony, TV, czytniki
F3Site 2016 położy nacisk na obsługę urządzeń mobilnych. Obsługiwane będą zarówno szablony dynamicznie dopasowujące się do rozdzielczości ekranu jak i zawierające oddzielne wersje dla poszczególnych urządzeń.

Czy podoba się wam kierunek zmian? Jakich nowości oczekujecie? Podzielcie się waszymi opiniami w komentarzach. :)


20.02.2016 o 17:56
Komentarze
WebCM
10.04.2016 o 03:59

Opóźnienia jak w PKP

Na nową wersję przyjdzie zaczekać. Niebawem na GitHub pojawią się pierwsze zmiany w gałęzi deweloperskiej.
Dark
23.02.2016 o 11:10

Widzę, że F3Site 2016 wypnie się na najlepsze ;). F3site Polskie produkt trzeba to podkreślać ;) trzymam kciuki i pozdrawiam.
System CMS - F3Site 2011
Gry i skrypty
Artykuły
Statystyki